1. Hjem
  2. Guider
  3. RoomsGPT vs Real Estate Camera: billige rom-ideer eller oppdragsklare bilder

RoomsGPT vs Real Estate Camera: billige rom-ideer eller oppdragsklare bilder

RoomsGPTs planer for oktober 2026 mot en app for oppdragsbilder: pris, vannmerke og når en billig rom-designer er nok for en eiendomsmegler.

Oppdatert · 2 min lesing

Få iPhone-appenAndroid

Best for

  • MLS-bilder som trenger bedre lys og merket styling
  • Kreditter som aldri utløper

Not for

  • Billige rom-ideer i volum: RoomsGPT fra $4,99 i måneden
  • Huseiere som skisserer renoveringsalternativer

How it works

  1. Shoot the room in the app, or pick photos from your phone.
  2. Pick Enhance, Declutter or Stage. Each result takes 20 to 60 seconds.
  3. Compare it with the original and save it. Staged files come labeled.
Real Estate Camera result screen in the iPhone app, with a before and after slider

RoomsGPT er billigere på papiret: planer fra $4,99 i måneden for 200 kreditter per oktober 2026, og et design koster 1 kreditt. Det er laget for huseiere som tester ideer. Real Estate Camera koster mer per redigering og er bygget for oppdragsbilder. Det retter lys og fjerner rot. Stilte filer får en virtuell styling-etikett for MLS.

RoomsGPTs tall kommer fra dess prisside, sjekket 24. oktober 2026. Real Estate Camera er vår app. Vektlegg min vurdering av den med det i bakhodet.

Hva RoomsGPT tar

Per 24. oktober 2026 tilbyr RoomsGPT et gratis abonnement med daglig tak og vannmerke. Betalte planer starter med Plus for $4,99 i måneden for 200 kreditter og går opp til Agency for $149 for 7 500. Et RoomsGPT-design koster 1 kreditt; en redigering koster 5. Betalte planer fjerner vannmerket, og kreditter nullstilles månedlig.

PlanPrisKreditter per måned
Gratis$0Daglig tak, vannmerke
Plus$4,99 i måneden200
Home$12 i måneden600
Pro$29 i måneden1,500
Business$59 i måneden3,000
Agency$149 i måneden7,500

Et RoomsGPT-design koster 1 kreditt; en redigering koster 5. Betalte planer fjerner vannmerket. Kreditter nullstilles hver måned.

Side ved side

RoomsGPT er for huseiere som tester rom-ideer. Det starter på $4,99 i måneden, og kreditter nullstilles månedlig. Real Estate Camera er for megler som jobber med oppdragsbilder, med pakker fra $9,99 og kreditter som aldri utløper. Forbedring fikser mørke bilder og vannrette linjer for 1 kreditt. Real Estate Camera merker også stilte filer; RoomsGPT overlater det til deg.

RoomsGPTReal Estate Camera
Bygget forRom-ideer for huseiereOppdragsbilder for megler
Billigeste betalte alternativ$4,99 i måneden$9,99 pakke, ingen abonnement
Ubrukte kreditterNullstilles månedligUtløper aldri
Fiks mørke bilder og vannrette linjerIkke fokusForbedring, 1 kreditt
Styling-etikettLegg til selvSettes på stilte filer

Hvor RoomsGPT er det beste valget

RoomsGPT vinner på pris hvis du trenger volum. Pro inkluderer 1 500 kreditter for $29, langt under vår per-rom-kostnad. For en huseier eller stager som skisserer alternativer for en klient, er det mye for veldig lite. Selv RoomsGPTs $4,99 Plus-plan dekker 200 design i måneden.

Hullene Real Estate Camera fyller

Real Estate Camera dekker oppdragssiden: bedre lys, rette vegger og kreditter som varer. Forbedring fikser et mørkt rom for 1 kreditt og kjører på 40 bilder samtidig. Pakker starter på $9,99 og utløper aldri, så en megler med en rolig måned mister ikke kreditter som ved en månedlig nullstilling.

Oppdragsredigeringer. De fleste oppdragsbilder trenger bedre lys og rette linjer mer enn nye møbler. Real Estate Cameras Forbedring håndterer disse korreksjonene, og du kan kjøre 40 bilder samtidig.

Kreditter som venter på deg. Meglervolum varierer. En månedlig nullstilling straffer en rolig måned. Real Estate Cameras $9,99-pakker utløper aldri.

Real Estate Camera-arbeidsflate med ett prosjekt per oppdrag og kredittsaldi
Real Estate Camera organiserer prosjekter per oppdrag.

Hva jeg ville valgt

For en rask idé å vise en selger, ville jeg valgt RoomsGPT for $4,99 i måneden for 200 kreditter. For MLS-bilder, bruk et verktøy bygget for oppdrag og sjekk hver rendering mot det faktiske rommet. Sammenlign andre alternativer i AI-interiørdesign-apper for eiendom og gratis AI-interiørdesign for megler. Før publisering, les hvordan kjøpere oppdager AI-redigerte bilder.

Prøv Real Estate Cameras Forbedring på et mørkt rom. Vurder det selv. Start gratis: 2 kreditter.

Spørsmål

Hva koster RoomsGPT?

Per oktober 2026 tilbyr roomsgpt.io et gratis abonnement, Plus for $4,99 i måneden for 200 kreditter, Home for $12 for 600, Pro for $29 for 1 500, Business for $59 for 3 000 og Agency for $149 for 7 500. Et design koster 1 kreditt og en redigering 5.

Legger RoomsGPT til vannmerke?

Prissiden sier at betalte planer fjerner RoomsGPT-vannmerket fra vanlige nedlastinger. Kommersiell bruk er tillatt på alle planer, inkludert gratis.

Er RoomsGPT det samme som RoomGPT?

Nei. RoomGPT finnes på roomgpt.io og RoomsGPT på roomsgpt.io. Det er to separate nettsteder med separat prising.

Er RoomsGPT god nok til MLS-bilder?

RoomsGPT er veldig billig for design-ideer. For MLS-bilder trenger du også å fikse lys og rette vegger. Virtuelt stilte rom må merkes med etikett. Sjekk hvert resultat mot det faktiske rommet før det publiseres på et oppdrag.

Hva koster Real Estate Camera?

Kredittpakker fra 20 kreditter for $9,99, eller $19,99 i måneden for 50 kreditter. Forbedring koster 1 kreditt, Rydding og Styling 2 hver. Nye kontoer får 2 gratis kreditter.

Who makes this

Real Estate Camera is a listing photo app for iPhone, Android and the web. We wrote this page, so we have a stake in it. Other companies' prices come from their own pages on the date shown, and we say where they do better. Spot a wrong number? Tell us and we'll fix it.